Türkiye, Beyrut’ta tarafları şiddetten kaçınmaya çağırdı

Dışişleri Bakanlığı, Beyrut’ta Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Adalet Sarayı’na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmasına ilişkin, “Benzeri olayların bir daha yaşanmaması için Lübnanlı tüm tarafları itidale ve şiddet eylemlerinden kaçınmaya davet ediyoruz.” ifadesini kullandı. Bakanlıktan, yapılan yazılı açıklamada yaşanan can kayıplarından derin üzüntü duyulduğu bildirildi. Açıklamada, “Bu vahim hadisenin sorumlularının biran önce yakalanarak adalet..

Türkiye, Beyrut’ta tarafları şiddetten kaçınmaya çağırdı
Yazar : Tarih : Okunma : 227 views Yorum Yap

Dışişleri Bakanlığı, Beyrut’ta Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Adalet Sarayı’na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmasına ilişkin, “Benzeri olayların bir daha yaşanmaması için Lübnanlı tüm tarafları itidale ve şiddet eylemlerinden kaçınmaya davet ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakanlıktan, yapılan yazılı açıklamada yaşanan can kayıplarından derin üzüntü duyulduğu bildirildi. Açıklamada, “Bu vahim hadisenin sorumlularının biran önce yakalanarak adalet önüne çıkartılmalarını temenni ediyor, benzeri olayların bir daha yaşanmaması için Lübnanlı tüm tarafları itidale ve şiddet eylemlerinden kaçınmaya davet ediyoruz.” ifadesine yer verildi.

Hizbullah ve Emel Hareketi destekçilerinin Beyrut Limanı’nda geçen yıl meydana gelen patlamayı soruşturan hakim Tarık el-Bitar’ın yerine başkasının atanması talebiyle bugün Beyrut Adalet Sarayı’na yürüdüğü sırada göstericilerin üzerine ateş açılmış, olayda 6 kişinin öldüğü, 30’dan fazla kişinin açıklanmıştı.

Kaynak : https://www.dunya.com/gundem/turkiye-beyrutta-taraflari-siddetten-kacinmaya-cagirdi-haberi-636668

admin (support@atako.com.tr)

İlk yorumu siz yazın