Morgan Stanley de petrol için 100 dolar tahmini yaptı

Morgan Stanley, petrol fiyatının 100 dolar/varil seviyesini görmesini bekleyen bankalara katıldı. Petrol fiyatlarının bu yıl 100 dolar/varil seviyesini görmesini bekleyen yatırım bankaları arasına Morgan Stanley de katıldı. Brent petrolünde fiyatın üçüncü çeyrekte 100 dolar/varil seviyesini göreceğini tahmin etti. Morgan Stanley, yatırımcılara gönderdiği bilgi notunda, 2021 yılında önemli düşüş gösteren petrol stoklarının bu yılın sonuna doğru..

Morgan Stanley de petrol için 100 dolar tahmini yaptı
Yazar : Tarih : Okunma : 200 views Yorum Yap

Morgan Stanley, petrol fiyatının 100 dolar/varil seviyesini görmesini bekleyen bankalara katıldı.

Petrol fiyatlarının bu yıl 100 dolar/varil seviyesini görmesini bekleyen yatırım bankaları arasına Morgan Stanley de katıldı. Brent petrolünde fiyatın üçüncü çeyrekte 100 dolar/varil seviyesini göreceğini tahmin etti.

Morgan Stanley, yatırımcılara gönderdiği bilgi notunda, 2021 yılında önemli düşüş gösteren petrol stoklarının bu yılın sonuna doğru daha da aşağı geleceğini, atıl kapasitenin hali hazırdaki 3,4 milyon varil/günden 2 milyon varil/güne ineceğini öngördüklerini belirtti.

Petrol ürünleri tüketiminin güçlü olmaya devam etmesi nedeniyle fiyatlar 90 dolar/varil seviyesine yaklaştığında talebin aşınmaya başlayacağı yönündeki öngörüsünden vazgeçen Morgan Stanley, yaz aylarında talebin 1,5 milyon varil/gün daha artacağını tahmin ettiklerini vurguladı.

kaynak : https://www.dunya.com/emtia/morgan-stanley-de-petrol-icin-100-dolar-tahmini-yapti-haberi-646541

admin (support@atako.com.tr)

İlk yorumu siz yazın