Maersk, Rusya’ya teslimatları askıya aldı

Dünyanın en büyük konteyner nakliye şirketi Maersk, Ukrayna’yı işgal ettiği için Rusya’ya ve Rusya’dan yapılan teslimatları geçici olarak askıya alacağını duyurdu.Danimarka merkezli dünyanın en büyük konteyner deniz taşımacılığı şirketi Maersk, Ukrayna’yı işgal ettiği için Moskova’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle Rusya’ya ve Rusya’dan yapılan teslimatları geçici olarak askıya alacağını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, konteyner nakliyesini askıya..

Maersk, Rusya’ya teslimatları askıya aldı
Yazar : Tarih : Okunma : 416 views Yorum Yap

Dünyanın en büyük konteyner nakliye şirketi Maersk, Ukrayna’yı işgal ettiği için Rusya’ya ve Rusya’dan yapılan teslimatları geçici olarak askıya alacağını duyurdu.
Danimarka merkezli dünyanın en büyük konteyner deniz taşımacılığı şirketi Maersk, Ukrayna’yı işgal ettiği için Moskova’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle Rusya’ya ve Rusya’dan yapılan teslimatları geçici olarak askıya alacağını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, konteyner nakliyesini askıya almanın tüm Rus limanlarını kapsayacağı, ancak gıda maddeleri, tıbbi ve insani yardım malzemelerinin bunun dışında kalacağı belirtildi.

Açıklamada, “Faaliyetlerimizin istikrarı ve güvenliği, halihazırda yaptırımlardan doğrudan ve dolaylı olarak etkilendiği için, gıda maddeleri, tıbbi ve insani yardım malzemeleri hariç olmak üzere Rusya’ya ve Rusya’dan yapılan yeni Maersk rezervasyonları geçici olarak askıya alınacaktır” denildi.

7DENİZ

Kaynak: (7DENİZ) – 7DENİZ

admin (support@atako.com.tr)

İlk yorumu siz yazın