İMES Ekonomi Zirvesi 15 Kasım’da

Türkiye’nin ve bölgenin önemli üretim üslerinden biri olan Kocaeli – Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, ilkini düzenleyeceği İMES Ekonomi Zirvesi ile sanayicileriyle birlikte üretim, ihracat ve küresel ekonomik gelişmeleri uzman konuklarıyla değerlendirecek. İMES Ekonomi Zirvesi’nin ilki “Yeşil Mutabakat”, “Dijitalleşme” ve “Küresel Ekonomi” başlıklarıylarıyla 15 Kasım’da düzenlenecek. Küresel pandeminin ekonomiye etkisi, Yeşil Mutabakat, dijitalleşme ve..

İMES Ekonomi Zirvesi 15 Kasım’da
Yazar : Tarih : Okunma : 218 views Yorum Yap

Türkiye’nin ve bölgenin önemli üretim üslerinden biri olan Kocaeli – Gebze VI. (İMES) Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, ilkini düzenleyeceği İMES Ekonomi Zirvesi ile sanayicileriyle birlikte üretim, ihracat ve küresel ekonomik gelişmeleri uzman konuklarıyla değerlendirecek.

İMES Ekonomi Zirvesi’nin ilki “Yeşil Mutabakat”, “Dijitalleşme” ve “Küresel Ekonomi” başlıklarıylarıyla 15 Kasım’da düzenlenecek.

Küresel pandeminin ekonomiye etkisi, Yeşil Mutabakat, dijitalleşme ve içinde bulunduğumuz ekonomi gündemi İMES Ekonomi Zirvesi’nde konuşulacak. Zirveye, Dünya Gazetesi (NBE) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan GÜLDAĞ, Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İBRAHİMCİOĞLU, Dünya Gazetesi Yazarı ve ReDis Inovation Kurucusu Selin ARSLANHAN, Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan ASLANOĞLU, Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü ve yazarı Vahap MUNYAR konuşmacı olarak katılacak. Bölgenin kamu, üretim, eğitim ve ticari kurumlarının temsilcilerinin; bölgedeki diğer OSB’lerden katılımcılarının da zirveyi yakından takip etmesi bekleniyor.

Amaç sanayiciye enformasyon ve fırsat oluşturmak

Zirvenin en birincil amaçlarının başında İMES Dilovası OSB’de faaliyet gösteren sanayicilerin üretim ve ihracat konularının yanında güncel küresel gelişmelere dair fikir ve yorumlarına destek olmak. Üretim üsleriyle eğitim, kamu ve diğer ilgili paydaşlarla sanayicileri bir araya getiren organizasyonel yapı inşa ederek birlikte fikir yürütme sürecini etkili bir zemine taşımak geliyor.

Alanında uzman konuklar sanayicilerin sorularını yanıtlayacak!

15 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 14.00’de başlayacak olan zirve iki oturum halinde düzenlenecek. Açılış konuşmalarının akabinde İMES Ekonomi Zirvesi’nin 1. Oturumunda Yeşil Mutabakat ve Dijitalleşme başlıklarını NBE Yönetim Kurulu Başkanı Hakan GÜLDAĞ, Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İBRAHİMCİOĞLU, TEPAV Program Direktörü Selin ARSLANHAN MEMİŞ konuk konuşmacı olarak değerlendirecek.

Zirvenin 2. Oturumunda ise Dünya ve Türkiye Ekonomisine dair izlenimlerini Hakan GÜLDAĞ, Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan ASLANOĞLU, Dünya Gazetesi Genel Koordinatörü ve Yazarı Vahap MUNYAR aktaracak.

Kaynak : https://www.dunya.com/gundem/imes-ekonomi-zirvesi-15-kasimda-haberi-639719

admin (support@atako.com.tr)

İlk yorumu siz yazın