Çin yenilenebilir enerjiye öncelik verecek

Çin, fosil yakıtlardan yenilenebilir enerjiye geçişi bir öncelik haline getirdiğini duyurdu. Çin Devlet Konseyi Bilgi Ofisi’nin yayımladığı resmi bir rapora göre, ülke fosil yakıtlardan yenilenebilir enerjiye geçişi bir öncelik haline getirdi. Raporda Çin’in “insan merkezli, temiz, düşük karbon salınımlı ve güvenli” bir enerji sistemi kurmayı amaçladığı belirtildi. Yetkililer ayrıca, diğer ülkelere yeşil ekonomiye geçiş sürecinde..

Çin yenilenebilir enerjiye öncelik verecek
Yazar : Tarih : Okunma : 317 views Yorum Yap

Çin, fosil yakıtlardan yenilenebilir enerjiye geçişi bir öncelik haline getirdiğini duyurdu.

Çin Devlet Konseyi Bilgi Ofisi’nin yayımladığı resmi bir rapora göre, ülke fosil yakıtlardan yenilenebilir enerjiye geçişi bir öncelik haline getirdi.

Raporda Çin’in “insan merkezli, temiz, düşük karbon salınımlı ve güvenli” bir enerji sistemi kurmayı amaçladığı belirtildi.

Yetkililer ayrıca, diğer ülkelere yeşil ekonomiye geçiş sürecinde karbondioksit emisyonların gayrisafi yurt içi hasıla ile ölçme çağrısı yaptılar.

Diğer yandan, Çin enerji sisteminin verimini artırmak için yeni akıllı bilgi sistemlerini kullanmayı planlıyor. Ülke yeşil ekonomi hedeflerine ileri düzey imalat ve yüksek teknolojili sanayilerini geliştirerek ulaşmayı planlıyor.

Çin Devlet Başkanı Xi Xinping, daha önce yaptığı bir açıklamada ülkesinin 2060 yılına kadar karbon salınımı sıfıra indireceğini duyurmuştu.

kaynak : https://www.dunya.com/sektorler/enerji/cin-yenilenebilir-enerjiye-oncelik-verecek-haberi-604367

admin (support@atako.com.tr)

İlk yorumu siz yazın